Chovatelská stanice zlatých retrívrů

Naše canisterapeutické feny


Ráda bych Vám představila naše canisterapeutické fenky, patřící do malého canisteraputického týmu AkSen (www.aksen.cz):

Aimee je téměř devítiletá fenka zlatého retrívra. Má složené canisterapeutické zkoušky pod organizací Helppes. Je to velmi klidná a kontaktní fenka veselé povahy. Miluje všechny lidi zejména děti. Vhodná na všechny druhy canisterapie (polohování, k dětem, postiženým lidem). Díky její povaze můžeme navštěvovat různá zařízení např. školky, školy, domovy pro seniory, léčebny apod. Naše zaměření je spíše na děti v mateřských školách a na seniory v pečovatelských centrech. Aimee je aktivní canisterapeut téměř 5 let. A pevně doufám, že ji zdravíčko vydrží a ještě pár let bude canisterapii vesele provozovat.

Aimee se mimo jiné věnuje i loveckému výcviku a sportovní kynologii. Má složené myslivecké zkoušky a základní zkoušku ovladatelnosti. Aimee je fenka s průkazem původu a může se též pyšnit Šampionem krásy ČR. Odchovala 3 kvalitní vrhy – celkem 9 štěňátek. Všem svým štěňátkům předala úžasnou povahu, krásný exteriér, kvalitní zdraví a pracovní vlohy. Jeji dcerka z vrhu C (Cristie z Vidoule) je aktivní canisterapeut. V současné době si Aimee užívá důchodu. Dokud zdravíčko bude sloužit, tak se canisterapii budeme prioritně věnovat - spíše jen pro zábavu.

 

Darja je dvou a půl letá fenka zlatého retrívra. Letos na podzim složila canisterapeutické zkoušky pod organizací Helppes. Je to mladá temperamentní fenka, která se na budoucí povolání canisterapeuta teprve připravuje, má přece jen nějaké rezervy, které postupně v praxi dopilujeme. Je dcerou již zmíněné fenky Aimee. Pevně doufám, že tato fenka bude následovat její maminku a bude se v budoucnu canisterapii naplno věnovat. Je to velmi kontaktní a mazlivá fena, která miluje všechny lidi zejména děti. Je ještě mladá a temperamentní, ale má výborné předpoklady, ničeho se nebojí a do všeho jde po hlavě. Není vhodná na polohování !!

S Darjou se věnujeme především loveckému výcviku. Již má za sebou několik výstav, kde si vůbec nevede špatně. V příštím roce se zaměříme na složení zkoušek sportovní kynologie (ZZO, ZOP a BH) a dále se budeme připravovat na vyšší lovecké zkoušky. 

 

Pokud by Vás zajímalo více o nás a naší práci, neváhejte nás případně kontaktovat:                     

Ing. Lenka Lupková

T: 739037102

E: lenka.lupkova@seznam.cz

Canisterapii se svými fenkami poskytuji ve svém volném čase - dle dohody a časových možností.

 

Naše zkušenosti:

MŠ Podbělohorská (Praha 5) - příležitostná canisterapie v MŠ

Soukromá mateřská školka Ymca (Praha 1) - jednorázová canisterapie v MŠ

Pečovatelské centrum Praha 7 Kamenická (Praha 7) - pravidelná canisterapie pod organizací AkSen

Soukromá sezení s 2 letou holčičkou Violkou (diagnoza Rettův syndrom) - dlouhodobá spolupráce s rodinou

Komunitní centrum pro aktivní seniory Brázdimský statek (Praha-východ) - pravidelná spolupráce

 

 

 

Kontakt

Ing. Lenka Lupková & Alena Lupková

lenka.lupkova@seznam.cz

Jirny (Praha - východ)

+420 739 037 102

Vyhledávání

         

VŠECHNY FOTOGRAFIE NALEZNETE ZDE:

lupeace.rajce.idnes.cz/

Zde můžete také shlédnout fotečky našich fenek Aimee a Darči a zároveň tady naleznete dvě alba, která jsou věnovaná Arince a Belince. Přidáváme sem i fotky různých akcí (výstav, výcvikových pobytů, zkoušek, výletů apod.).

Fotografie použita dle Creative Commons Ian Sane  © 2010 Editace stránek: L. Lupková

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode