Chovatelská stanice zlatých retrívrů

Informace o chovatelské stanici

Chovatelská stanice "z Vidoule" je vedena pod registračním číslem 319/00 již od roku 2000. Jsme malá rodinná chovatelská stanice, která se věnuje chovu zlatých retrívrů téměř 21 let. Zakladatelkou byla naše první fenka Belisa Poklad Doubravky, která nás uvedla do světa výstav, výcviku a chovu. Ta v roce 2001 přes veškeré problémy přivedla na svět deset roztomilých štěňátek. Byla to její první a poslední štěňátka. Ta byla odchována v rodinném prostředí, zvyklá na lidi a především na děti. Cílem naší chovatelské stanice je chov zdravých, exteriérově i pracovně kvalitních štěňátek s přátelskou goldenovskou povahou. Nechováme štěňátka za účelem zisku , u nás jsou velkou vzácností. Z vrhu A u nás zůstala Belči dcera Arabela z Vidoule. Ta bohužel na následky zranění odešla ve svých necelých pěti letech. V současné době působí v naší chs krásná a úspěšná fenka Aimee Via Lattea. Odchovala již tři vrhy B, C a D. Z posledního vrhu u nás zůstává naše nová naděje a to Darja z Vidoule. Darča je mladá temperamentní fenka, která bude pokračovatelka chovu. Již má splněné podmínky chovnosti. Štěňátka u ní plánujeme v příštím roce tj. 2019. 

 

název chs z vidoule

Název naší chovatelské stanice je odvozen od blízkého pražského vrchu Vidoule, který byl v době bydlení v Praze každodenním místem venčení našich zlaťáčků. Je to místo aktivního odpočinku, kde nechybí lesy, pole a spousta zvěře včetně zajíců, srnek a bažantů. Každopádně pro retrívra to byl ráj. V současné době bydlíme v baráčku za Prahou, tudíž toto místo navštívíme opravdu jen sporadicky.   

 

O nás

09.08.1997 00:00

A jak to všechno začalo ....

A jak to všechno začalo? Psal se rok 1997 půlka července a my s rodinou si užívali dovolenou v Chorvatsku. Jednoho krásného večera jsme zahlídli u našich bungalovů nádherného pejska zlatého retrívra. Stál tam v uličce a stále sledoval ruch na ulici, ale pořád si hlídal dveře od svých...

Kontakt

Ing. Lenka Lupková & Alena Lupková

lenka.lupkova@seznam.cz

Jirny (Praha - východ)

+420 739 037 102

Vyhledávání

         

VŠECHNY FOTOGRAFIE NALEZNETE ZDE:

lupeace.rajce.idnes.cz/

Zde můžete také shlédnout fotečky našich fenek Aimee a Darči a zároveň tady naleznete dvě alba, která jsou věnovaná Arince a Belince. Přidáváme sem i fotky různých akcí (výstav, výcvikových pobytů, zkoušek, výletů apod.).

Fotografie použita dle Creative Commons Ian Sane  © 2010 Editace stránek: L. Lupková

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode