Chovatelská stanice zlatých retrívrů

Informace o chovatelské stanici

Chovatelská stanice "z Vidoule" je vedena pod registračním číslem 319/00 již od roku 2000. Jsme malá rodinná chovatelská stanice, která se věnuje chovu zlatých retrívrů téměř 19let. Zakladatelkou byla naše první fenka Belisa Poklad Doubravky, která i přes veškeré problémy přivedla roku 2001 na svět deset roztomilých štěňátek. Ta byla odchována v rodinném prostředí, zvyklá na lidi a především na děti. Cílem naší chovatelské stanice bylo chov zdravých a exteriérově kvalitních štěňátek s přátelskou goldenovskou povahou, nikoliv za účelem výdělku. Z tohoto vrhu zůstala u nás Belčina dcera Arabela z Vidoule. Ta bohužel na následky zranění odešla ve svých necelých pěti letech. V současné době působí v naší chs krásná a úspěšná fenka Aimee Via Lattea. Odchovala již tři vrhy B, C a D. Z posledního vrhu u nás zůstává naše nová naděje a to Darja z Vidoule. Darča je mladá temperamentní fenka, která bude pokračovatelka chovu. Již má splněné podmínky chovnosti. Štěňátka u ní plánujeme v příštím roce tj. 2019. 

 

název chs z vidoule

Název naší chovatelské stanice je odvozen od blízkého pražského vrchu Vidoule, který byl v době bydlení v Praze každodenním místem venčení našich zlaťáčků. Je to místo aktivního odpočinku, kde nechybí lesy, pole a spousta zvěře včetně zajíců, srnek a bažantů. Každopádně pro retrívra to byl ráj. V současné době bydlíme v baráčku za Prahou, tudíž toto místo navštívíme opravdu jen sporadicky.   

 

O nás

09.08.1997 00:00

A jak to všechno začalo ....

A jak to všechno začalo? Psal se rok 1997 půlka července a my s rodinou si užívali dovolenou v Chorvatsku. Jednoho krásného večera jsme zahlídli u našich bungalovů nádherného pejska zlatého retrívra. Stál tam v uličce a stále sledoval ruch na ulici, ale pořád si hlídal dveře od svých...

Kontakt

Ing. Lenka Lupková & Alena Lupková

lenka.lupkova@seznam.cz

Jirny (Praha - východ)

+420 739 037 102

Vyhledávání

         

VŠECHNY FOTOGRAFIE NALEZNETE ZDE:

lupeace.rajce.idnes.cz/

Zde můžete také shlédnout fotečky našich fenek Aimee a Darči a zároveň tady naleznete dvě alba, která jsou věnovaná Arince a Belince. Přidáváme sem i fotky různých akcí (výstav, výcvikových pobytů, zkoušek, výletů apod.).

Fotografie použita dle Creative Commons Ian Sane  © 2010 Editace stránek: L. Lupková

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode